Szynkielów, powiat wieluński, województwo łódzkie
21 Października 2018, Bernarda, Celiny, Elżbiety
HOME ADRESY KONTAKT


   WYDARZENIA
wydarzenia 2018
wydarzenia 2017
wydarzenia 2016
wydarzenia 2015
wydarzenia 2014
wydarzenia 2013
wydarzenia 2012
wydarzenia 2011
wydarzenia 2010
wydarzenia 2009
wydarzenia 2008
wydarzenia 2007
wydarzenia 2006
wydarzenia 2005

  SZYNKIELÓW
lokalizacja - Google Maps
położenie geologiczne
Rezerwat Przyrody
Szkoła Podstawowa
Koło Przyjacół Szkoły
Ośrodek Zdrowia
Ochotnicza Staraż Pożarna
lokalne urzędy i instytucje
społeczeństwo
portrety
w literaturze
adresy
listy do redakcji

   PARAFIA SZYNKIELÓW
PARAFIA
ogłoszenia parafialne
Msze pogrzebowe
historia parafii
pożar kościoła
figurka ocalona
Komitet Odbudowy Kościoła
komentarze z odbudowy
fotoreportaż z odbudowy
cegiełka pomocy
fundatorzy odbudowy
fundatorzy dzwonu
Schola

  HISTORIA
historia
w starej fotografii
śladami pamięci
w hołdzie przeszłości
gwara

   KOMENTARZE
komentarze

   PREZENTACJE
prezentacje 2009

   FOTOGALERIA
impresje
ze świata

   BLOK REKLAMOWY
USŁUGI GEODEZYJNE
wóz strażacki
różne

   BLISKIE OKOLICE
miejscowości
sylwetki

   ZIEMIA WIELUŃSKA
historia ziemi wieluńskiej

Kto jest na zdjęciu?
Przed I wojną światową
I wojna światowa
1918 - 1939
II wojna światowa
Po II wojnie światowej
Różne

.
.
...
..

20.07.2018r. Pocztówka z Polski. Sarnie gody
23.06.2018r. Wyjątkowa rocznica
26. czerwca br. mija 70 lat od opuszczenia murów szynkielowskiej szkoły podstawowej (wówczas Publicznej Szkoły Powszechnej) przez 13 uczniów, którzy naukę rozpoczęli jeszcze przed rokiem 1939, przed wybuchem II wojny światowej i po wojnie byli pierwszymi absolwentami szkoły. Na świadectwach ukończenia nauki przez tę klasę podpisał się dwukrotnie Julian Ochnik (jako wychowawca i kierownik). Obowiązki kierownika naszej szkoły objął Pan J. Ochnik 15 miesięcy wcześniej, w kwietniu 1947r., po powrocie z Niemiec, z obozu koncentracyjnego Buchenwald.
29. rocznica częściowo wolnych wyborów do parlamentu
28.05.2018r. Listy do redakcji. Schola!!Brawo!!! Anna Wawrzyniak
Rzadko mam okazję być na mszy w Szynkielowie, ale ostatnio zastanawiam się czy nie zacznę dojeżdżać 20 km co niedzielę, żeby posłuchać Waszej scholi.  To niezwykłe, że w tak małej miejscowości zebrało się grono takich cudownych głosów.
20.05.2018 Uroczystość primicyjna Bartosza Kasprzaka
Po 94 latach... c.d.
Następnego dnia po święceniach kapłańskich była niedziela, 20 maja 2018r., Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień był piękny zarówno pod względem pogody, jak i nastrojów w Parafii Szynkielów, bo był to dzień Mszy Prymicyjnej od wczoraj już księdza Bartosza Kasprzaka. Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo zależało na tym, by to co miało się dziś wydarzyć wypadło jak najlepiej, bo podobnego wydarzenia pewnie nikt nie pamięta, bo ostatni przed ks.Bartoszem  kapłan z Szynkielowa, ks.Andrzej Kałużny, salezjanin, został wyświęcony w roku 1924.
19.05.2018r. Święcenia kapłańskie Bartosza Kasprzaka
Po 94 latach...
W Polsce ciągle jeszcze wzrastamy w poczuciu, że kościół, msza (przynajmniej w niedziele i święta), łatwa (jeszcze!) dostępność kapłana, to nieodłączne elementy naszej codzienności. Prawie wcale nie przychodzi nam do głowy inny scenariusz, o którym, jeśli słyszymy, to jest to rzeczywistość bardzo odległa, gdzieś na zachodzie Europy, czy jeszcze dalej, oczywiście w krajach misyjnych, ale nie tutaj. Z pewnością wiele osób słyszy alarm, na który już dawno biją polscy biskupi, ale do świadomości ilu z nich dociera, że brak kapłanów, puste kościoły w Polsce, to nie pobożne straszenie, ale bardzo realne zagrożenie, którego zwiastuny już do nas zawitały?
04.05.2018r. Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie
Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie składamy całemu Zarządowi oraz wszystkim druhom i druhnom serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia.
Dzięki Waszej i Waszych poprzedników pracy i zaangażowaniu przez minione stulecie społeczność Szynkielowa mogła liczyć na gotowość niesienia pomocy w ochronie życia i mienia. Za tę codzienną bezinteresowną służbę, poświęcenie i za nieustanne doskonalenie się w sztuce ratowniczej składamy wszystkim strażackim pokoleniom i szczere i serdeczne podziękowania.
03.05.2018 Święto Konstytucji 3 Maja
Stanisław August z Bożej łaski i woli narodu król polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernichowski, wraz z stanami skonfederowanymi w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.
Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucyi narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawione rządy naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą egzystencją polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas umiejętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą Konstytucyję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym wyraźną swoją wolą nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu.
10.04.2018r. Zwyciężył projekt szynkielowianina
Miło nam poinformować Państwa, że w konkursie na logo wieluńskich obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości największe uznanie wieloosobowego jury, w tym władz miasta i powiatu,  zdobyła praca Pana Bartosza Fabrowskiego.
05.04.2018r. O strażakach z parafii Szynkielów na straży Chrystu
Świąteczny numer Niedzieli (13/2018) z 1. kwietnia br. zawiera na stronach niedzieli częstochowskiej (IV i V) artykuł Damiana Krawczykowskiego o celebrowaniu Triduum Paschalnego, m.in. w diecezji częstochowskiej.
Miło nam poinformować czytelników naszej strony internetowej, że zaangażowanie strażaków z parafii szynkielowskiej w pełnienie straży przy Grobie Pańskim znajduje uznanie nie tylko wśród parafian i ich gości, ale także zostało zauważone przez redaktorów prasy katolickiej.

Strona: 1 2 3

<- Wstecz Do góry


R E K O M E N D A C J E
Ogłoszenia parafialne

Więcej >>
Pomoc dla Norberta Graczyka

Więcej >>
Wspieramy Szynkielowskie Stowarzyszenie RAZEM

Więcej >>
Wspieramy Fundację ABY ŻYĆ

Więcej >>
Ofiarom II wojny światowej

Więcej >>
Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej
 2008-11-11  Święto Odzyskania Niepodległości.
Świeto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej.W dniu Święta Odzyskania Niepodległości
Szynkielowianie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Więcej >>
Filmy z uroczystości
 2008-11-11 Odsłonięcie tablic pamięci.
Oglądaj
matriał filmowy
z uroczystości
odsłonięcia tablic
pamięci.

Więcej >>
Ofiary II wojny światowej w parafii Szynkielów
OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ W PARAFII SZYNKIELÓW. Autorka Bożena Rabikowska. Szynkielów [2008 r.]  Bożena Rabikowska
w biorze opracowała
biogramy ofiar II wojny
światowej związanych
z parafią Szynkielów.
Wszystkie dane zawarte w zbiorze autorka gruntownie
zweryfikowała w drodze badań
archiwalnych.

Więcej >>
Żołnierze wojny polsko - bolszewickiej

Na uroczystość 90. rocznicy
Cudu nad Wisłą
opracowano
biogramy żołnierzy z parafii
Szynkielów biorących udział
w wojnie
polsko - bolszewickiej.
Autorką opracowania
jest Bożena Rabikowska


Więcej >>
PODZIĘKOWANIE


Więcej >>
Szynkielów w widokówkach

Więcej >>
Wieluń 4:40 i Wieczna Miłość
Wieluń 4:40. Początek II wojny światowej. Wieczna Miłość Wojciecha SiudmakaPrezentacja filmowa promująca projekt Wojciecha Siudmaka "Wieczna Miłość". Monument, który z jego inicjatywy powstanie w Wieluniu, będzie przypominał Europie i Światu o zbrodniczym bombardowaniu, jakiego dokonali Niemcy o godzinie 4:40, rozpoczynając 1 września 1939 roku drugą wojnę światową.

Więcej >>
...

Więcej >>
...

Więcej >>
....................................................................................................................................................................................................................................
Wędrówki  po serwisie  historia / położenie geologiczne / położenie geograficzne / parafia katolicka Szynkielów / Szkoła Podstawowa Koło Przyjaciół Szkoły Posdtawowej Ochotnicza Straż Pożarna / ważne adresy / urzędy i instytucje / społeczeństwo / portrety / Szynkielów w literaturze fotogaleria IMPRESJE listy otrzymane /
 Serwis Internetowy Szynkielów
www.szynkielow.amr.pl 
szynkielow@amr.pl 
copyright
© by AMR CAMPANIA 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Usługi reklamowe Urny wyborcze  Stoiska targowe Hosting, serwery Dekoracje świąteczne Iluminacje obiektów Herby, godła Portal Weselny