Szynkielów, powiat wieluński, województwo łódzkie
20 Lipca 2024, Czesława, Hieronima, Małgorzaty
HOME ADRESY KONTAKT


   WYDARZENIA
wydarzenia 2024
wydarzenia 2023
wydarzenia 2022
wydarzenia 2021
wydarzenia 2020
wydarzenia 2019
wydarzenia 2018
wydarzenia 2017
wydarzenia 2016
wydarzenia 2015
wydarzenia 2014
wydarzenia 2013
wydarzenia 2012
wydarzenia 2011
wydarzenia 2010
wydarzenia 2009
wydarzenia 2008
wydarzenia 2007
wydarzenia 2006
wydarzenia 2005

Kto jest na zdjęciu?
Przed I wojną światową
I wojna światowa
1918 - 1939
II wojna światowa
Po II wojnie światowej
Różne

   PARAFIA SZYNKIELÓW
PARAFIA
ogłoszenia parafialne
Msze pogrzebowe
historia parafii
pożar kościoła
figurka ocalona
Komitet Odbudowy Kościoła
komentarze z odbudowy
fotoreportaż z odbudowy
cegiełka pomocy
fundatorzy odbudowy
fundatorzy dzwonu
Schola

  SZYNKIELÓW
lokalizacja - Google Maps
położenie geologiczne
Rezerwat Przyrody
Szkoła Podstawowa
Koło Przyjacół Szkoły
Ośrodek Zdrowia
Ochotnicza Staraż Pożarna
lokalne urzędy i instytucje
społeczeństwo
portrety
w literaturze
adresy
listy do redakcji

  HISTORIA
historia
w starej fotografii
śladami pamięci
w hołdzie przeszłości
gwara

   KOMENTARZE
komentarze

   PREZENTACJE
prezentacje 2009

   FOTOGALERIA
impresje
ze świata

   BLOK REKLAMOWY
wóz strażacki
różne

   BLISKIE OKOLICE
miejscowości
sylwetki

   ZIEMIA WIELUŃSKA
historia ziemi wieluńskiej

.
.
....
...
..

19.05.2018r. Święcenia kapłańskie Bartosza Kasprzaka
Po 94 latach...
W Polsce ciągle jeszcze wzrastamy w poczuciu, że kościół, msza (przynajmniej w niedziele i święta), łatwa (jeszcze!) dostępność kapłana, to nieodłączne elementy naszej codzienności. Prawie wcale nie przychodzi nam do głowy inny scenariusz, o którym, jeśli słyszymy, to jest to rzeczywistość bardzo odległa, gdzieś na zachodzie Europy, czy jeszcze dalej, oczywiście w krajach misyjnych, ale nie tutaj. Z pewnością wiele osób słyszy alarm, na który już dawno biją polscy biskupi, ale do świadomości ilu z nich dociera, że brak kapłanów, puste kościoły w Polsce, to nie pobożne straszenie, ale bardzo realne zagrożenie, którego zwiastuny już do nas zawitały?
04.05.2018r. Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie
Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie składamy całemu Zarządowi oraz wszystkim druhom i druhnom serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia.
Dzięki Waszej i Waszych poprzedników pracy i zaangażowaniu przez minione stulecie społeczność Szynkielowa mogła liczyć na gotowość niesienia pomocy w ochronie życia i mienia. Za tę codzienną bezinteresowną służbę, poświęcenie i za nieustanne doskonalenie się w sztuce ratowniczej składamy wszystkim strażackim pokoleniom i szczere i serdeczne podziękowania.
03.05.2018 Święto Konstytucji 3 Maja
Stanisław August z Bożej łaski i woli narodu król polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernichowski, wraz z stanami skonfederowanymi w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.
Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucyi narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawione rządy naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą egzystencją polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas umiejętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą Konstytucyję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym wyraźną swoją wolą nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu.
10.04.2018r. Zwyciężył projekt szynkielowianina
Miło nam poinformować Państwa, że w konkursie na logo wieluńskich obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości największe uznanie wieloosobowego jury, w tym władz miasta i powiatu,  zdobyła praca Pana Bartosza Fabrowskiego.
05.04.2018r. O strażakach z parafii Szynkielów na straży Chrystu
Świąteczny numer Niedzieli (13/2018) z 1. kwietnia br. zawiera na stronach niedzieli częstochowskiej (IV i V) artykuł Damiana Krawczykowskiego o celebrowaniu Triduum Paschalnego, m.in. w diecezji częstochowskiej.
Miło nam poinformować czytelników naszej strony internetowej, że zaangażowanie strażaków z parafii szynkielowskiej w pełnienie straży przy Grobie Pańskim znajduje uznanie nie tylko wśród parafian i ich gości, ale także zostało zauważone przez redaktorów prasy katolickiej.
Wielkanoc 2018
09.02.2018r. Na nartach w Białym Dunajcu
W dniach 4-9 lutego br. niewielka grupa młodzieży z naszej parafii wyjechała na narty do Białego Dunajca.
Pierwszego dnia nie było już czasu aby pojechać na stok wypożyczyć sprzęt, więc jedyne co nam zostało to zjeść kolację i rozpakować bagaże.
Drugi dzień był całkowicie przeznaczony na jazdę po stoku w Białce Tatrzańskiej. Po powrocie wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni ale i zadowoleni.
Aby nabrać sił, trzeciego dnia odpuściliśmy sobie jazdę po stoku i udaliśmy się na zwiedzanie Zakopanego. Spacerowaliśmy Krupówkami. Udało nam się nawet zobaczyć jak skaczą narciarze na Skoczni.
31.01.2018r. Smutne wieści. Odszedł śp. Brat Jerzy
14.01.2018r. Spotkanie opłatkowe seniorów
Dnia 14 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szynkielowie odbyło się spotkanie seniorów naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego przywitania wszystkich zebranych gości przez księdza proboszcza Jacka Frysia,  a następnie swoje zdolności wokalne zaprezentowała schola parafialna pod pieczą Pauliny i Łukasza Pierzchniców.
07.01.2018r. Jasełka pasterskie
W dniu 07.01.2018r. w kościele parafialnym zgromadziła się duża grupa wiernych, aby obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Jasełka pasterskie". Przedstawienie przygotowali uczniowie klas V-VII oraz nauczyciele naszej szkoły: p. Krystyna Stępień i p. Marek Osyda. Dekoracje przygotowała p. Jolanta Jagieniak, a oprawę muzyczną p. Paulina Pierzchnica.

Strona: 1 2 3 4

<- Wstecz Do góry


R E K O M E N D A C J E
Parafialna strona internetowa Szynkielowa

Więcej >>
Archiwum głoszeń parafialnych

Więcej >>
Kto jest na zdjęciach
 Jeśli rozpoznajesz na fotografii osoby lub okoliczności jej powstania, to pisz na adres Redakcji szynkielow@amr.pl.

Więcej >>
Pomoc dla Norberta Graczyka

Więcej >>
Wspieramy Szynkielowskie Stowarzyszenie RAZEM

Więcej >>
Strona Pomagam Ukrainie
Na stronie pomagamukrainie.gov.pl mieszkańcy Polski mogą zgłaszać gotowość pomocy uchodźcom z Ukrainy, a uchodźcy mogą zgłaszać, gdzie przebywają i jakiej formy pomocy potrzebują.

Więcej >>
Solidarni z Ukrainą

Więcej >>
Wspieramy Fundację ABY ŻYĆ

Więcej >>
Ofiarom II wojny światowej

Więcej >>
Ofiary II wojny światowej w parafii Szynkielów
OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ W PARAFII SZYNKIELÓW. Autorka Bożena Rabikowska. Szynkielów [2008 r.]  Bożena Rabikowska
w biorze opracowała
biogramy ofiar II wojny
światowej związanych
z parafią Szynkielów.
Wszystkie dane zawarte w zbiorze autorka gruntownie
zweryfikowała w drodze badań
archiwalnych.

Więcej >>
Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej
 2008-11-11  Święto Odzyskania Niepodległości.
Świeto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej.W dniu Święta Odzyskania Niepodległości Szynkielowianie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Więcej >>
Filmy z uroczystości
 2008-11-11 Odsłonięcie tablic pamięci.
Oglądaj
matriał filmowy
z uroczystości
odsłonięcia tablic
pamięci.

Więcej >>
Wieluń 4:40 i Wieczna Miłość
Wieluń 4:40. Początek II wojny światowej. Wieczna Miłość Wojciecha SiudmakaPrezentacja filmowa promująca projekt Wojciecha Siudmaka "Wieczna Miłość". Monument, który z jego inicjatywy powstanie w Wieluniu, będzie przypominał Europie i Światu o zbrodniczym bombardowaniu, jakiego dokonali Niemcy o godzinie 4:40, rozpoczynając 1 września 1939 roku drugą wojnę światową.

Więcej >>
Szynkielów w widokówkach

Więcej >>
PODZIĘKOWANIE


Więcej >>
Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie


Więcej >>
...

Więcej >>
....................................................................................................................................................................................................................................
Wędrówki  po serwisie  historia / położenie geologiczne / położenie geograficzne / parafia katolicka Szynkielów / Szkoła Podstawowa Koło Przyjaciół Szkoły Posdtawowej Ochotnicza Straż Pożarna / ważne adresy / urzędy i instytucje / społeczeństwo / portrety / Szynkielów w literaturze fotogaleria IMPRESJE listy otrzymane /
 Serwis Internetowy Szynkielów
www.szynkielow.amr.pl 
szynkielow@amr.pl 
copyright
© by AMR CAMPANIA 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Tabliczki informacyjne Urny konkursowe  Urny wyborcze Kabiny wyborcze Dekoracje świąteczne Parawany wyborcze Herby, godła Dekoracje bożonarodzeniowe