Szynkielów, powiat wieluński, województwo łódzkie
24 Lipca 2024, Kingi, Krystyny, Olgi
HOME ADRESY KONTAKT


   WYDARZENIA
wydarzenia 2024
wydarzenia 2023
wydarzenia 2022
wydarzenia 2021
wydarzenia 2020
wydarzenia 2019
wydarzenia 2018
wydarzenia 2017
wydarzenia 2016
wydarzenia 2015
wydarzenia 2014
wydarzenia 2013
wydarzenia 2012
wydarzenia 2011
wydarzenia 2010
wydarzenia 2009
wydarzenia 2008
wydarzenia 2007
wydarzenia 2006
wydarzenia 2005

Kto jest na zdjęciu?
Przed I wojną światową
I wojna światowa
1918 - 1939
II wojna światowa
Po II wojnie światowej
Różne

   PARAFIA SZYNKIELÓW
PARAFIA
ogłoszenia parafialne
Msze pogrzebowe
historia parafii
pożar kościoła
figurka ocalona
Komitet Odbudowy Kościoła
komentarze z odbudowy
fotoreportaż z odbudowy
cegiełka pomocy
fundatorzy odbudowy
fundatorzy dzwonu
Schola

  SZYNKIELÓW
lokalizacja - Google Maps
położenie geologiczne
Rezerwat Przyrody
Szkoła Podstawowa
Koło Przyjacół Szkoły
Ośrodek Zdrowia
Ochotnicza Staraż Pożarna
lokalne urzędy i instytucje
społeczeństwo
portrety
w literaturze
adresy
listy do redakcji

  HISTORIA
historia
w starej fotografii
śladami pamięci
w hołdzie przeszłości
gwara

   KOMENTARZE
komentarze

   PREZENTACJE
prezentacje 2009

   FOTOGALERIA
impresje
ze świata

   BLOK REKLAMOWY
wóz strażacki
różne

   BLISKIE OKOLICE
miejscowości
sylwetki

   ZIEMIA WIELUŃSKA
historia ziemi wieluńskiej

.
.
....
...
..

Wystarczy zrozumieć problemy dzieci i ich rodziców

 Internetowy portal brytyjskiej Polonii – Goniec.com, zamieścił 10 czerwca br. wywiad ze znaną dziennikarką TV – Moniką Zamachowską. Wywiad ten, zwłaszcza problemy dziennikarki – matki syna cierpiącego na zespół Aspergera – przedstawił polski portal Plejada w artykule: „Zamachowska o chorobie syna. Tomek cierpi na zespół Aspergera.

Poniżej zamieszczamy krótkie wyjątki z tego artykułu oraz uwagi jednej z dyskutantek (Mama Aspi) – matki dziecka zmagającego się z tą przypadłością.
„Monika Zamachowska przez sześć lat mieszkała w Anglii. W wywiadzie dla tygodnika ”Goniec Polski” opowiedziała o mieszkaniu za granicą. Swojego syna posłała tam do szkoły w wieku czterech lat. Wtedy lekarze zdiagnozowali u niego chorobę.

- Mój syn miał właśnie cztery lata, gdy pomaszerował pierwszy raz do szkoły. I chwała Bogu, bo tam błyskawicznie, w ciągu trzech tygodni, zdiagnozowano mu zespół Aspergera. Można było zacząć terapię – powiedziała Zamachowska.
  Dziennikarka nie miała pojęcia, że jej syn ma problemy zdrowotne. - To było moje pierwsze dziecko. Myślałam, że wszystkie dzieci tak się zachowują. Dzięki tej diagnozie można było mojemu Tomkowi pomóc. Gdy wróciłam do Polski z dzieckiem ze zdiagnozowanym i leczonym zespołem Aspergera, załatwienie – to niestety jest właściwe słowo – papierów potwierdzających tę chorobę mojego dziecka, zajęło sześć lat. Sześć lat! – wyznała.


Zespół Aspergera jest odmianą autyzmu, to rodzaj całościowego zaburzenia rozwojowego. Charakteryzuje się między innymi trudnościami z metaforycznym myśleniem oraz niechęcią do utrzymywania kontaktów z rówieśnikami.
- Lekarze nie chcą podejmować takich decyzji, bo wiąże się to z dodatkowymi pieniędzmi dla szkoły na edukację dziecka. Mówią o „całościowych zaburzeniach rozwoju” i „trudnościach komunikacyjnych”. Psychologowie w Polsce zajmują się wyłącznie wydawaniem „opinii”, które nie mają żadnego znaczenia pomocowego, bez zaświadczenia od psychiatry, nie mogą zrobić nic. W Anglii udało się w tej sprawie pokonać bariery biurokratyczne i finansowe – dodała.”


Z dyskusji w internecie pod artykułem
o dziecku Moniki Zamachowskiej:


a/ ~Mama Aspi :

 Mój syn miał zdiagnozowany ZA w "zerówce". Od klasy pierwszej do trzeciej musiałam walczyć ze szkołą i z wychowawczynią o odpowiednie traktowanie mojego dziecka. Mimo specjalnych wskazań z poradni psychologiczno-pedagogicznej, nauczycielka dyskryminowała moje dziecko. Była dla niego wprost podła. Cudem przetrwaliśmy te trzy pierwsze lata podstawówki. Syn poszedł do czwartej klasy, a tam już była inna wychowawczyni. Kobieta-serce. Jest bardzo wyrozumiała i znakomita w swoich fachu. Mój "nie zdolny" syn klasę czwartą ukończył świadectwem z czerwonym paskiem, a teraz idzie do szóstej klasy i czerwony pasek ma "w kieszeni". Wystarczy trochę zrozumienia dla rodzica i dziecka oraz odpowiednia współpraca. Na początku jego "szkolnej kariery" szkodziła mu poprzednia wychowawczyni, a ja byłam nieudolną matką niegrzecznego dziecka. Dzieci z ZA są naprawdę inteligentne, tylko i rodzice i nauczyciele muszą pomóc dziecku odkryć jego uzdolnienia i wykorzystać je we właściwy sposób. Bardzo ważna też jest dyscyplina, bo bez tego nici z dobrej nauki-oczywiście wszystko w granicach rozsądku. :)

b/  ~Mama Aspi do jednej z dyskutantek:

  Proszę Pani, przeszłam gehennę, której nie da się opisać słowami. Próbowano nas zmusić do przeniesienia dziecka do innej szkoły, ale nie pozwoliłam na to. Powiedziałam, że poruszę niebo i ziemię, aby moje dziecko było traktowane z należytą godnością. Dzwoniłam do kuratorium, nasyłałam kontrole, a oni w zamian, nasyłali na mnie policję i opiekę. Grozili nawet pozbawieniem władzy rodzicielskiej, bo nie radzę sobie z wychowaniem dziecka, które, jak się później okazało, jest chore! Nikt mnie nie przeprosił. Upokarzano nas na każdym kroku. Na nasze szczęście zmieniła się dyrektor szkoły i odeszła pedagog, która próbowała wykończyć nas psychicznie. Byłam i jestem silna dla mojego dziecka. Teraz jest dobrze i mam nadzieję, że już tak zostanie. Mamy spokój. Ale ja wygrałam - wygrałam szacunek dla mojego dziecka i wszystkim, którzy przechodzą to, co ja przechodziłam, życzę wytrwałości. Proszę pisać gdzie się da i bronić dobra naszych dzieci. Pozdrawiam.

Strona: 1

<- Wstecz Do góry


R E K O M E N D A C J E
Parafialna strona internetowa Szynkielowa

Więcej >>
Archiwum głoszeń parafialnych

Więcej >>
Kto jest na zdjęciach
 Jeśli rozpoznajesz na fotografii osoby lub okoliczności jej powstania, to pisz na adres Redakcji szynkielow@amr.pl.

Więcej >>
Pomoc dla Norberta Graczyka

Więcej >>
Wspieramy Szynkielowskie Stowarzyszenie RAZEM

Więcej >>
Strona Pomagam Ukrainie
Na stronie pomagamukrainie.gov.pl mieszkańcy Polski mogą zgłaszać gotowość pomocy uchodźcom z Ukrainy, a uchodźcy mogą zgłaszać, gdzie przebywają i jakiej formy pomocy potrzebują.

Więcej >>
Solidarni z Ukrainą

Więcej >>
Wspieramy Fundację ABY ŻYĆ

Więcej >>
Ofiarom II wojny światowej

Więcej >>
Ofiary II wojny światowej w parafii Szynkielów
OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ W PARAFII SZYNKIELÓW. Autorka Bożena Rabikowska. Szynkielów [2008 r.]  Bożena Rabikowska
w biorze opracowała
biogramy ofiar II wojny
światowej związanych
z parafią Szynkielów.
Wszystkie dane zawarte w zbiorze autorka gruntownie
zweryfikowała w drodze badań
archiwalnych.

Więcej >>
Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej
 2008-11-11  Święto Odzyskania Niepodległości.
Świeto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej.W dniu Święta Odzyskania Niepodległości Szynkielowianie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Więcej >>
Filmy z uroczystości
 2008-11-11 Odsłonięcie tablic pamięci.
Oglądaj
matriał filmowy
z uroczystości
odsłonięcia tablic
pamięci.

Więcej >>
Wieluń 4:40 i Wieczna Miłość
Wieluń 4:40. Początek II wojny światowej. Wieczna Miłość Wojciecha SiudmakaPrezentacja filmowa promująca projekt Wojciecha Siudmaka "Wieczna Miłość". Monument, który z jego inicjatywy powstanie w Wieluniu, będzie przypominał Europie i Światu o zbrodniczym bombardowaniu, jakiego dokonali Niemcy o godzinie 4:40, rozpoczynając 1 września 1939 roku drugą wojnę światową.

Więcej >>
Szynkielów w widokówkach

Więcej >>
PODZIĘKOWANIE


Więcej >>
Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie


Więcej >>
...

Więcej >>
....................................................................................................................................................................................................................................
Wędrówki  po serwisie  historia / położenie geologiczne / położenie geograficzne / parafia katolicka Szynkielów / Szkoła Podstawowa Koło Przyjaciół Szkoły Posdtawowej Ochotnicza Straż Pożarna / ważne adresy / urzędy i instytucje / społeczeństwo / portrety / Szynkielów w literaturze fotogaleria IMPRESJE listy otrzymane /
 Serwis Internetowy Szynkielów
www.szynkielow.amr.pl 
szynkielow@amr.pl 
copyright
© by AMR CAMPANIA 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Tabliczki informacyjne Urny konkursowe  Urny wyborcze Kabiny wyborcze Dekoracje świąteczne Parawany wyborcze Herby, godła Dekoracje bożonarodzeniowe